20% попуст Добивате 22 Поени!

Torriden DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Skin Booster 200ml

1.350ден 1.080ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

14 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Malachite Extract, Ceramide NP, Phytosphingosine, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (100ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Trehalose, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycereth-26 , Pentylene Glycol, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract

Опис

Бустер лосион за лице кој што е со ниска молекуларна хијалуронска киселина за хидрирана и сјајна кожа. Содржи комплекс од пет хијалуронски киселини кој што хидрираат различни слоеви од кожжата. По нанесување кожата изгледа полно, а фините линии измазнети. Исто така содржи и церамиди, пантенол, алантоин  кои што ја подржуваат природната заштитна бариера и спречуваат губење на влажност на кожата. Овој лосион ја ублажува внатрешноста сувост на кожата, содржи 5D-комплекс на хијалуронска киселина за надополнување и задржување на влажноста во длабоките слоеви на кожата, церамиди NP за да спречат губење на влажност, и ќе ја смират и најчуствителната кожа и ќе одржи баланс на масло-вода на кожата. Лесна текстура без чуство на лепливост по нанесување. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница