20% попуст Добивате 24 Поени!

Torriden DIVE-IN Low Molecular Hyaluronic Acid Serum 50ml

1.500ден 1.200ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

22 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (500ppm), Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trehalose, Betaine, Propanediol, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Ceramide NP, Beta-Glucan, Malachite Extract, Cholesterol, Pentylene Glycol Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Xanthan Gum, Tromethamine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract

Опис

Серум кој што ја подобрува еластичноста на кожата и ќе го стимулира производствто на колаген за намалување на фините линии. Овозможува интензивна влажност и хранливи материи за помазна и поцрвста кожа. Формулиран е со пантенол, церамиди и бета-глукан за зајакнување на природната заштитна бариера на кожата и задржување на хидратацијата. Креиран е со 5D-комплекс на хијалуронска киселина за надополнување и задржување на влажноста во длабоките слоеви на кожата, содржи d-пантенол, алантоин и мадекасозид за ефикасно смирување на кожата. Овој серум е со лесна текстура за лесно апсорбирање во кожата.  

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница