10% попуст Добивате 18 Поени!

TONYMOLY Wonder Ceramide Mocchi Water Cream 300 ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Се нанесува како последен чекор од вашата утринска и/или ноќна рутина, пред да го нанесете спф кремот/спрејот на вашето лице.
Water, Glycerin, Diglycerin, Behenyl Alcohol, Ethylhexyl Palmitate, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Butylene Glycol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Ethylhexyl Stearate, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betula Alba Juice, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Ceramide NP (5,000 Ppb), Psidium Guajava Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Hydrogenated Lecithin, Portulaca Oleracea Extract, Vitex Agnus Castus Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Polyglycerin-3, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Trideceth-6, Carbomer, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Tromethamine, Hydroxyacetophenone

Опис

Запознајте го Tony Moly Wonder Ceramide Mocchi Water Cream, вашата нова омилена хидратантна крема за чувствителна и сува кожа! Овој хипоалергичен хидратантен крем формулиран со церамиди, алое и Centella ја зајакнува бариерата за хидратација на кожата, ја измазнува, хидрира и штити за да можете да ја имате таа блескава и здрава кожа, слична на мочи!
Оваа крема ја освежува и витализира сувата кожа и содржи Ceramide 5000ppb што ја зајакнува бариерата за кожа со длабока хидратација. Производот е ослободен од штетни состојки како што се вештачки бои и мирис и сл.
Она по што е позната корејската козметика се потврдува уште еднаш и со овој производ: Смирување на кожата со благи состојки за долготрајни резултати.
Погоден за нормално-сува и чувствителна, а содржи и алое, Centella Asiatica и глицерин.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница