14% попуст Добивате 17 Поени!

Tonymoly Wonder Ceramide Mocchi Toner 500ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

46 на залиха

По миењето/чистењето на кожата нанесете од тонерот на памук или туфер и исчистете го лицето со него за да ги отстраните преостанатите токсини и нечистотии од кожата. Тонерот не се измива, па така можете да продолжите со следните чекори од вашата рутина, како дневна така и ноќна.
Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phenyl Trimethicone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Styrene/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Propanediol, Panthenol, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Citrus Limon (Lemon) Seed Oil, Disodium EDTA

Опис

Тонер за повеќекратна употреба, со големина на вредност, што прави чуда? Запознајте го Wonder Ceramide Mocchi Toner, хидратантен тонер кој ја обновува и храни иритираната, сува кожа со нежна текстура, така што кожата изгледа и се чувствува поцврста и поздрава. Формулиран со церамиди кои помагаат во зајакнување на бариерата за влага на кожата и состојките на EWG Green, овој нежен, хипоалергичен тонер обезбедува дневна нега која помага во зајакнување, хидрирање и заштита на кожата за да можете да добиете мазен ефект на кожата.
Овој хипоалергичен, без алкохолен тонер е формулиран со состојки кои се оценети како EWG Green, што ја прави оваа нежна формула совршена за употреба на сите типови на кожа. Хранливите церамиди делуваат длабоко во кожата за подолготрајна хидратација и повеќе трансформативни резултати. Витаминот Б и хијалуронската киселина обезбедуваат дополнителен извор на хидратација, така што кожата изгледа посилно и поздраво по секоја употреба.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница