10% попуст Добивате 8 Поени!

Tonymoly Panda’s Dream Pocket Lip Balm 3.8gr

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Со чисти прсти, тапкајте го балмот на суви усни. Повторувајте кога и да почувствувате потреба за тоа.
Petrolatum Polybutene Diisotearyl Malate Microcrystalline Wax Hydrogenated Polyisobutene Ozokerite VP/Hexadecene Copolymer Ceresin Tocopheryl Acetate Hydroxystearic Acid Sorbitan Sesquioleate Parfum Cl 15850:1 (Red & Lake) Cl 19140:1 (Yellow 5 Lake) Titanium Dioxide Camellia Japonica Seed Oil Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Bambusa Vulgaris Shoot Extract Propanediol Water Butylene Glycol Ethyihexylglycerin Disodium EDTA Ethyl Hexanediol Bambusa Vulgaris Extract 1,2-Hexanediol Punica Granatum Fruit Extract -7

Опис

Да, сега е можно и вашата панда да ја сместите во џеб! Овој кремаст, супер навлажнувачки и хидратантен балм за усни во слатко и компактно пакување панда ,им помага на вашите суви и распукани усни и ги претвора во меки и мазни со природен изглед и блескав сјај.
Збогатен со ши путер, овој неодолив балм за усни обезбедува темелна хидратација на сувите и распукани усни. Доаѓа со синџирче кое може да користите на тој начин што може да го прикачите на вашиот паричник или ташна или како ланче за да го понесете насекаде
со вас!
Клучни состојки:
– Бамбусов сок, екстракт од бамбус – исполнето со Силика, обезбедува омекнување, сјај и зајакнување на кожата
– Масло од камелија – Ја хидрира и заштитува кожата од штетните слободни радикали.
– Екстракт од калинка – полно со антиоксиданти, ја заштитува кожата од стареење
– Ши путер – Обезбедува темелна хидратација, навлажнување и потхранување на кожата

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница