15% попуст Добивате 11 Поени!

Tocobo Sun Care Mini Duo

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

16 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
TOCOBO Vita Tone Up Sun Cream SPF50+ PA++++ HIPPOPHAE RHAMNOIDES WATER, DIBUTYL ADIPATE, PROPANEDIOL, TITANIUM DIOXIDE, BUTYLOCTYL SALICYLATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, 1,2-HEXANEDIOL, NIACINAMIDE, CAPRYLYL METHICONE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, WATER, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, STEARIC ACID, DIMETHICONOL, TRISILOXANE, SODIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, ALUMINA, HYDROXYPROPYL METHYLCELLULOSE STEAROXY ETHER, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ADENOSINE, SODIUM POLYACRYLATE, ALUMINUM HYDROXIDE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, PVM/MA COPOLYMER, t-BUTYL ALCOHOL, CYANOCOBALAMIN, POLYETHER-1, TOCOPHEROL, FRAGRANCE TOCOBO Bio Watery Sun Cream SPF50+ PA++++ Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Polyglyceryl-3 Distearate, Niacinamide, Tromethamine, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Polysilicone-15, Vigna Radiata Seed Extract, Gossypium Herbaceum (cotton) Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Oenothera Biennis (evening primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Sodium Hyaluronate, Gossypium Herbaceum (cotton) Seed Oil, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Inulin Lauryl Carbamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Butylene Glycol, Tocopherol, Fragrance

Опис

Крем со заштита од Ув SPF50+ PA++++, која го корегира тонот и текстурата на кожата и ја зголемува трајноста на шминката. Густа гел текстура која нежно се апсорбира во моментот на нанесувањето, освежувачко дејство без чуство на лепливост. Во својот состав соддржи Vitamin Fruit Water 51%, Vitamin B3 10.000ppm, Vitamin B12 60ppm.

Вегански нежен СПФ крем кој нуди највисока заштита од УВ зрачењето со SPF50+ PA++++. Во својот состав содржи екстракт од златен грав и деривати на природно палмово масло кои помагаат во смирување на иритираната кожа и пружаат на кожата длабинска хидратација и навлажнување. Навланувањето и хидратацијата на кожата е засилено и со присуството на био хијалуронската киселина во составот.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница