15% попуст Добивате 24 Поени!

TOCOBO Multi Ceramide Cream 50ml

1.400ден 1.190ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Нанесете соодветна количина на кожата на лицето и сокружни нежни движења масирајте до целосно растопување и впивање на формулата во кожата.
Aqua/Water/Eau, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Propanediol, Polyglyceryl-3 Distearate, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Chlorella Minutissima Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Olivate, Diphenyl Dimethicone, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glyceryl Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Glucose, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fructooligosaccharides, Fructose, Sodium Polyacrylate Starch, Tromethamine, Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrogenated Lecithin, Sodium Phytate, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Ceramide NS, Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Flavor, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Eugenol, Hydroxycitronellal

Опис

Хидратантна крема која содржи церамиди и хијалуронска киселина што обезбедува длабинско навлажнување и хидратација на кожата, како и зајакнување на кожната бариера. Формула со текстура на шербет, која нежно и брзо се растопува во кожата и остава нелеплив финиш, а длабински однатре ја хидрира и смирува кожата. Содржи три типа на хијалуронска киселина, пет типа на церамиди и е наменета за секој тип на кожа,
дури и најсензитивната.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница