15% попуст Добивате 11 Поени!

TOCOBO Coconut Clay Cleansing Foam 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

5 на залиха

Натопете соодветна количина од пената со вода и нанесете на лице. Масирајте со нежни кружни движења. Исплакнете темелно со млака вода.
Purified water, glycerin, hydrogenated palm acid (25%), potassium hydroxide, potassium cocoate (2.9%), calamine (1,000ppm), saponaria officinalis leaf extract (100ppm), bentonite (9,000ppm), glyceryl stearate, butylene glycol, polyquaternium -7, acrylate/C10-30-alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium benzoate, fragrance, red #504 (CI14700)

Опис

Пена за чистење на лице која е уникатна по тоа што содржи микро меурчиња кои се помали од просечната големина на порите, па затоа оваа пена не само што ефикасно ги отстранува нечистотиите и маснотиите длабински од порите, исто така и длабински ја
навлажнува и хидрира кожата. Содржи 10.000 ppm розева и минерална глина. Розевата глина го апсорбира себумот и се грижи за сензитивната кожа, додека минералната глина ги отстранува мртвите клетки на кожата и измазнува текстурата на кожата. Исто така содржи и 27% меурчиња изведени од кокосова палма за длабинско прочистување на
порите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница