15% попуст Добивате 20 Поени!

Tocobo CICA COOLING SUN STICK SPF50+ PA++++ 19g

1.190ден 1.012ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Water, Coco-Caprylate/Caprate, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Butyloctyl Salicylate, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Ozokerite, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane, Polysilicone-15, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Centella Asiatica Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Stearalkonium Hectorite , Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Propylheptyl Caprylate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Tocopherol, Coral Powder, Yeast Ferment Extract, Asiaticoside, Madecassoside, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Aroma, CI 77288
Нанесете соодветна количина од стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа. Може да се реаплицира и врз шминка.

Опис

Стик со SPF50PA+++ кој што е формулиран со ферментирана Centella Asiatica, 10 вида на хијалуронска киселина и алое за да брзо ја смири кожата иритирана од изложување на УВ зраци. Овој стик е погоден за кожа чуствителна и склона кон акни. Има лесна, влажна тектура која што брзо се впива и ќе ја смири и навлажни кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница