15% попуст Добивате 25 Поени!

TOCOBO Bifida Biome Essence 50ml

1.490ден 1.267ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

По тонирање на лицето, нанесете соодветна количина на дланките и нежно тапкајте на кожата за ефикасна и побрза апсорпција.
Bifida Ferment Lysate, Water, Butylene Glycol, Lactobacillus Ferment, Glycereth-26, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Lactococcus Ferment Lysate, Pentylene Glycol, Chondrus Crispus Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Sucrose, Carbomer, Glucose, Chlorella Vulgaris Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Cellulose Gum, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tromethamine, Fructose, Fructooligosaccharides, Sodium Polyacrylate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Fragrance(Parfum), Xanthan Gum, Sodium Phytate, Disodium EDTA, Tocopherol

Опис

Луксузна и високо концентрирана есенција која содржи три различни типа на пробиотици:
45% природна Бифида, 50.000 ppm lactobacillus и 10.000 ppm lactococcus. Овие активни состојки заеднички дејствуваат со цел да ја зајакнат кожната бариера и одржуваат кожата здрава и сјајна. Содржи и ниацинамид за осветлување и третман на флеки, аденозин која е одлична состојка за анти ејџ нега, Глицерин и Бутилен Гликол кои се извонредни за хидратација, Lactococcus Ferment Lysate и Lactobacillus Ferment кои се одлични за
смирување на кожата и анти ејџ нега.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница