25% попуст Добивате 16 Поени!

TOCOBO AHA BHA Lemon Toner 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

2 на залиха

На чисто лице, нанесете соодветна количина од тонерот на козметичко памукче и поминете преку целото лице, избегнувајќи го пределот околу очите.
Aqua/Water/Eau, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycolic Acid, Methylpropanediol, Alcohol Denat., Sodium Hydroxide, Dipropylene Glycol, Sphingomonas Ferment Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Sodium Hyaluronate, Vincetoxicum Atratum Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Althaea Rosea Flower Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, C12-14 Pareth-12, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Allantoin, Pentylene Glycol, Beta-Glucan, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Limonene, Citral

Опис

Тонер со ниска киселост кој ги отстранува мртвите клетки на кожата и израмнува текстурата на кожата, го подобрува севкупниот изглед на кожата и ја прави кожата чиста и транспарентна. Навлажнувачката формула брзо и ефикасно се апсорбира во кожата и ја пружа потребната хидратација. Наменет е за секој тип на кожа, дури и сензитивната.
Содржи 38% екстракт од лимон кој содржи висока количина на Витамин Ц за подобрување на изгледот и ревитализација на кожата. Содржи и бета глукан, бетаин и пантенол задолжени за смирување, омекнување и хидрирање на кожата. Салицилната киселина длабински ги прочистува порите, а гликолната киселина мртвите клетки на површината на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница