22% попуст Добивате 13 Поени!

TIAM My Signiture Vita B5 Toner NEW 180ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

44 на залиха

По чистење на лице се става умерена количина на памук или на дланки. Се нанесува рамномерно и со тапкање за побрза абсорпција. Погоден за нанесување во повеќе слоеви доколку има потреба.
Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Panthenol (10000ppm), Betaine, Hydrolyzed Collagen, Glycerin, rh-Oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hyaluronate, Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Saccharomyces/Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Citric Acid

Опис

Хидратантен тонер што инстантно ја задоволува жедта и го враќа балансот на кожата.
Не содржи алкохол, без мирис и со ниска pH вредност.
Формулиран со Про Витамин Б5 и природни навлажнувачки фактори што ја гасат жедта на дехидрирана кожа и ги зголемуваат резервите на влажност на кожата.
Содржи пептиди и бетаин што ја зајакнуваат оштетената бариера и оптимално ја обновуваат вашата кожа, овозможувајќи ѝ да постигне баланс на масти и вода. На тој начин кожата е способна сама да ја задржува влажноста во текот на целиот ден и да остане еластична и мека.
Откако ќе се апсорбира во кожата, пантенолот се претвора во витамин Б5. Добро познат е по тоа што има улога на хидратор и ја задржува и одржува влажноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница