22% попуст Добивате 17 Поени!

TIAM Vita B3 Source 40ml*

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

56 на залиха

По чистење на лицето и тонирање, нанесете рамномерно 2-3 капки и тапкајте нежно додека не се апсорбира целосно. Во дневната рутина продолжете со спф крем, а во ноќната со хидрирачки крем (по потреба). За осетлива кожа да се меша со тонер или крем.
Water, Niacinamide (10%), Butylene Glycol, Arbutin (2%), Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Lindera Erythrocarpa Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Geranium Thunbergii Extract, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, Methylpropanediol, Laurylpyridinium Chloride, Chlorphenesin, 1,2-Hexanediol

Опис

Преобразете го безживотниот и нермномерен тен на кожата во блескава и сјајна кожа која зрачи однатре.
Tiam Vita B3 Source серум формулиран со висока концентрација на ниацинамид и арбутин.
Тие исто важат за комплекс за осветлување со двојно дејство – го забавуваат процесот на формирање на пигмент во кожата, ги осветлува дамките и го изедначува тенот, оставајќи ја кожата со посјаен изглед.
Содржи 10% ниацинамид кој носи доста бенифити на кожата, осветлува темни дамки, го намалува прекумерното лачење на себум, спречува исфрлање, ги намалува фините линии и брчките, зголемувајќи ја еластичноста и колагенот колагенот во кожата.
Серумот има лесна формула што брзо се упива и не остава леплив финиш.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница