27% попуст Добивате 19 Поени!

TIAM Vita A Bakuchiol Youth Serum 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот, по чистење на лицето на сува кожа. Нежно тапкајте до целосна апсорпција. Почнете со негово користење 2-3 пати неделно, и постепено зголемувајте во зависност од толеранцијата на кожата.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, polysorbate 60, Betaine, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Panthenol, Sorbitan Olivate, Allantoin, Retinyl palmitate(2,775ppm), \Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Tocopheryl Acetate, hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Bakuchiol(2,000ppm), Xanthan Gum, Hydroxyethylcollulose, Hydrolyzed Collagen(1,000ppm), Limonene, Adenosine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Linalool, Tocopherol

Опис

Мултитаскинг серум кој ја измазнува текстурата на кожата и третира различни знаци на стареење, како што се: губење на елстастичност на кожата, брчки и фини линии, сувост и безживотност на кожата, груба текстура и неизедначен тон на кожата. Го поттикнува производството на колаген, откривајќи помладолик изглед на кожата. Во својот состав
содржи Витамин А, Бакухиол и хидролизиран колаген од риба.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница