27% попуст Добивате 19 Поени!

TIAM Vita A Bakuchiol Firming Eye Cream 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

17 на залиха

Нанесете неколку капки околу очната коска и нежно тапкајте до целосна апсорпција. Продолжете со хидратантна крема. Започнете со 2-3 пати неделно користење исклучиво во ноќната рутина.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen(10,000ppm), Palmitic Acid, Carbomer, Arginine, Stearic Acid, Cetearyl olivate, Betaine, Baduchiol(3,000ppm), Retinyl palmitate(2,775ppm), Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Sorbitan Olivate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Sodium Hyaluonate, Adenosine, Limonene, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Xanthan Gum, Linalool, Myristic Acid, Tocopherol, Copper Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7

Опис

Хидратантна крема наменета за околуочното подрачје која е микс од анти ејџ моќни состојки. Како што се: Витаминот А + Бакухиол + 5 различни пептидни состојки. Видливо ја измазнува и длабински хидрира и навлажнува деликатната кожа околу очите. Ги намалува постоечките и спречува појава на нови брчки и фини линии и значајно ја зголемува
еластичноста на кожата. Има кремаста но лесна текстура која брзо се апсорбира во кожата и ја осветлува. Може да се користи и околу устата и кожата меѓу вегите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница