20% попуст Добивате 22 Поени!

TIAM Snail & Azulene Sleeping Mask 80ml

1.370ден 1.096ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Користете ја како последен чекор во рутината, ставете соодветна количина на лицето и нежно истапкајте. Темелно исплакнете со млака вода следниот ден.
Snail Mucus Filtrate (85%), Butylene Glycol, Sunflower Seed Oil, Caprylic/capric Triglyceride, Betaine, Cetearyl Alcohol, Cetearylolibate, Sorbitanolibate, Dimethicone, Carbomer, Arginine, Sodium Polyacrylate, Ethylhexanediol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Allantoin, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Matricaria Flower Oil, Sodium Guiaazulene Sulfonate (80ppm)

Опис

Ноќна крем-маска збогатена со азулен и 85% слуз од полжав за ослободување од стрес и ревитализирање на знаците на стресна и уморна кожа. Го зголемува нивото на влажност и ја зајакнува бариерата на кожата во текот на ноќта. Помага да се врати еластичноста на кожата и младешкиот изглед.

Кремот се фокусира на најважните дејства на состојките, ефектот се дуплира со инфузираниот механизам на слузот од полжав и азуленот. 85% слузот од полжав ја хидрира дехидрираната кожа, ја зацврстува и обновува, враќајќи ѝ ја еластичноста. Азуленот е екстракт од камилица, ја смирува и ја заштитува кожата од надворешни влијанија.

Пантенолот и бетаинот создаваат слој од влага и го намалуваат губитокот на вода од кожата. Азуленот и алантоинот ја освежуваат кожа што е под стрес и ја поттикнуваат да се обнови.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница