22% попуст Добивате 13 Поени!

TIAM Snail & Azulene Low pH Cleanser 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

27 на залиха

Нанесете мала количина на дланките, втријте го и додадете малку вода да се направи пена. Масирајте нежно и рамномерно на цело лице. Измијте со чиста и млака вода.
Purified Water, Cocamidopropylbetaine, Sodium Lauroylmethyl Isethionate, Snail Mucus Filtrate, Polysorbate 60, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Acrylate Copolymer, Tromethamine, Ethylhexanediol, Sodium Polyacrylate, Matricaria Flower Oil, Dipropylene Glycol, Panthenol, Allantoin, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Sodium Guiaazulene Sulfonate (50ppm)

Опис

Благо кисел и нежен за кожата, овој навлажнувачки и pH-балансирачки гел е богат со екстракт од азулен и слуз од полжав за темелно да ја ослободи кожата од нечистотиите без да ја исуши. Ги намалува иритациите предизвикани од чистење и помага кожата да одржи здрава киселост (pH вредност). Кожа со здрава бариера има pH вредност околу 5,5-6,5, а чистачот има слична вредност околу pH 6.

Нежен и безбеден за осетлива кожа, ја остава навлажнета по миење без чувство на затегнатост. Ги отстранува нечистотиите и вишокот маснотии.

Чистачот има гел текстура со уникатна виолетова боја која доаѓа од азуленот, што е екстракт од камилица, а густината доаѓа од слузот од полжав, а двете состојки ја заштитуваат и навлажнуваат кожата. Чистачот е формулиран со нежни сурфактанти што се деривати од кокос, ефективно отстрануваат нечистотии и мртвите клетки, без да ја оштетат кожата, оставајќи ја мекa и мазна.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница