22% попуст Добивате 20 Поени!

TIAM Pore Minimizing 21 Serum 40ml

1.290ден 1.006ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

23 на залиха

Ставете умерена количина на лицето по тонирање. Задолжително да се користи спф доколку се користи наутро.
Water, Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Zinc PCA, Salix Alba (Willow) Bark Water, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycerin, Ethyl Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate

Опис

Серум кој се грижи за проширените пори и го регулира прекумерното лачење на себум, истовремено го намалува несаканиот сјај и создавањето на црнки.

Нежен, но моќен серум што содржи 20% ниацинамид и 1% цинк PCA.

Ниацинамидот делува на изгледот на порите, флеките и брчките. Цинк PCA го намалува себумот и иритациите на кожата, а заедно во комбинација поефиксно ги третираат акните. Кожата добива подобра текстура и пори кои се видливо помали.

Екстрактот од кората од Salix Alba е природна и понежна верзија на бета хидроксилната киселина која ги отстранува нечистотиите и нежно ги ексфолира мртвите клетки од кожата и ја остава мазна и чиста.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница