20% попуст Добивате 20 Поени!

TIAM Pore Minimizing 21 Cream 60ml

1.280ден 1.024ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

Нанесете умерена количина на лицето откако ќе ја подготвите кожата со тонер и серум.
Water, Butylene Glycol, Naicinamide, Dimethicone, Glycerin, Salix Alba (Willow) Bark Water, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Zinc Oxide, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Zinc PCA, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol

Опис

Видливо го намалува сјајот, црнките и визуелено изгледот на порите. Содржи 2.1% природна бета хидроксилна киселина – екстракт од кора од врба и 5% ниацинамид.

Збогатен со навлажнувачки агенси како пантенол што помага да се одржи рамнотежата на вода-масло на кожата, придонесува да се намали прекумерно лачење на себум бидејќи кожата се обидува да надомести за недостатокот.

Ја измазнува грубата кожа и го изедначува тенот за само 21 ден.

Нежен, но моќен крем што содржи 5% ниацинамид и 2.1% ектракт од кора од врба.

Ниацинамидот делува на изгледот на порите, флеките и брчките.

Екстрактот од кората од Salix Alba покажува антиоксадативни и антиинфламаторни својства на кератиноцитите, го намалува процесот на кератонизација и има комедолитички ефект.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница