20% попуст Добивате 20 Поени!

TIAM Panthenol Moist Cream 50ml

1.250ден 1.000ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

15 на залиха

Нанесете ја рамномерно на кожата како последен чекор во вашата рутина и тапкајте нежно за подобра абсорпција. Нанесете повторно во мала количина на посуви регии за похидрирана кожа.
Purified Water, Panthenol (10%), Butylene Glycol, Sunflower Seed Oil, Glycerin, 1, 2-hexanediol, Cetearyl Alcohol, Cetearylolibate, Sorbitanolibate, Caprylic/capric Trigly Ceride, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Dimethicone, Beeswax, Ethylhexyl Glycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum, Lemon Peel Oil

Опис

Крем форумиран со 10% пантенол за долготрајна хидратација на кожата во текот на целиот ден.

Ја зајакнува бариерата, ја измазнува сувата кожа и го смирува чешањето. Тоа го постигнува во 3 чекори: ја надополнува влажноста на кожата, ја хидрира одвнатре и создава заштитен слој што ја задржува влагата подолго.

Има текстура што лесно се размачкува без леплив финиш.

Содржи 10% пантенол што се преобразува во Б5 откако ќе се апсорбира во кожата. Добро познат е по тоа што има улога на хидратор и ја задржува и одржува влагата на кожата.

Бетаинот ја навлажнува кожата, арганинот го зголемува одржувањето на влажноста, а алантоинот ја зајакнува кожната бариера.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница