20% попуст Добивате 20 Поени!

TIAM Daily Sun Care Cream 50ml

1.250ден 1.000ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Користете го како последен чекор во рутината, пред шминка, пожелно 30 минути пред да се изложите на сонце. Нанесете соодветна количина и рамномерно размачкајте на лицето.
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Bis-ethylexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Dicapryly| Carbonate, Isoamyl P-methoxycinnamate, Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C14-22 Alcohols, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Silica, Sodium Hydroxide, Tromethamine, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fragrance, Phenoxyethanol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Ascorbyl Glucoside, Ascorbic Acid

Опис

Спф крем збогатен со витамини за моќна заштита од сонце SPF50 + PA +++.
Содржи екстракт од Aloe Arborescens Leaf и витамин Ц, Е за смирување, хидрирање и ревитализирање на нежна кожа.
Ова е благ и смирувачки спф крем, обезбедува невидлива заштита од сонце, хидрира и осветлува чувствителна и безживотна кожа.
Истовремено дава УВ заштита и ја смирува кожата, бидејќи содржи екстракт од Aloe Arborescens Leaf што смирува, хидрира и ја одржува здрава кожата иритирана од УВ зрачење.
Витаминот Ц ја оживува кожата, давајќи ѝ природен и здрав сјај.
Безбеден за користење за целото семејство во текот на целата година. Погоден е за секојдневна употреба, лесно се апсорбира и не остава бел траг, не се лупи дури и при реапликација.
Содржи органски и физички филтри за да се постигне максимална УВ заштита со широк спектар.
Спф кремот со боја на слонова коска е лесен и пријатен за користење, ја освежува кожата без да остави мрсен финиш. Не печe и не ги иритира очите.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница