25% попуст Добивате 13 Поени!

TIAM Centella Face Calming Toner 180ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По чистење на лицето, наутро и навечер, ставете соодветна количина во дланките, нанесете рамномерно на лицето и нежно истапкајте за побрза апсорбција. Нанесете повеќе слоеви доколку е потребно.
Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (10%), Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Betaine, Xylitol, Dipotassium Glycyrrhizate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Citric Acid, Disodium EDTA

Опис

Хипоалергичен тонер инфузиран со екстракт од сентела за смирување на иритирана кожа, истовремено зајакнувајќи ја нејзината бариера. Има тенка воденеста текстура што брзо се апсорбира и не се лепи. Без алкохол и мирис, погоден за чувствителна кожа.
Формулиран со екстракт од тигрова трева (centella asiatica) што ја смирува иритираната кожа склона кон акни и помага да се обнови. Тонерот пружа антиоксидативна нега, ја зајакнува кожната бариера, го поддржува антиоксидативното дејство.
Цика образува заштитен слој што ја закрепнува оштетената кожа, ја потхранува и налажнува, ја подобрува состојбата на иритираната кожа и ја зајакнува нејзината бариера.
Бетаинот и ксилитолот ја навлажнуваат, а алантоинот ја смирува кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница