25% попуст Добивате 10 Поени!

TIAM Centella Blending Powder 10g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Истурете прав колку зрно грашок и измешајте го во вашите производи за нега. Нежно размачкајте го прозводот на лицето и истапкајте да се апсорбира. Може да се нанесува локално, само на таргетирани места.
Corn Starch, Dextrin, Zinc Oxide, Silica, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecaic Acid, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate

Опис

Прилагодено решение за вашите проблеми со кожата. Повеќенаменски прашок за мешање со екстракт од centella asiatica што се додава во вашите производи за нега за кожа за дополнително смирувачко дејство.
Ја смирува кожата иритирана од надворешни влијанија, го смирува црвенилото. Може да се користи на лице, но и на тело.
Прилагодете го третманот за нега на кожа, измешајте го правот со вашите секојдневни производи (тонер, лосион, крем, серум итн) и така ќе ги претворите во производи за нега со најголемо дејство.
Правот содржи ситни честички што навлегуваат длабоко во кожата и нежно ги таргетираат проблемите на кожата, без да ја иритираат.
Содржи сентела азијатика и алантоин што ја смирува иритираната кожа, цинк оксид за заштита на кожата, силика за регулирање на себум.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница