35% попуст Добивате 12 Поени!

TIAM Blackhead Out Sheet 35 туфери

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете тупфер на носот или на саканото место и оставете го да делува 10-15 минути. Со памучето за еднократна употреба избришете, а со вградениот екстратор од другата страна извадете ги омекнатите црнки и нечистотии. Измијте со млака вода. За да се постигне најголем ефект, испарете го лицето пред употреба и потоа продолжете со Pore Minimizing 21 Serum и крем. Да се користи 1-3 пати неделно.
Water, 1,2-Hexanediol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Viscum Album (Mistletoe) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Melissa Officinalis Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, Butylene Glycol, Arctium Majus Root Extract, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract, Hypericum Perforatum Extract, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Coceth-7, Ethylhexylglycerin, Allantoin, (-)-alpha-bisabolol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Ascorbic Acid, Salicylic Acid.

Опис

Тупфери за ексфолијација за отстранување на тврдоглавите црнки без да ја оштетат или иритираат кожата. Секој од тупферите се одвојува на обележаната линија и се прилагодува на формата на носот.
Содржи екстракт од soapberry и БХА киселини – ги топат црнките и филаментите од себум што ги затнуваат порите.
Ексфолијаторите навлегуваат длабоко во порите и ги топат нечистотите, нежно ги отстрануваат и не ја иритираат кожата. Порите потоа се чисти и изгледаат помали.
Сетот содржи
-пинцета со која хигиенски се вади тупфер од пакувањето
-двострано стапчето кое од едниот крај има памуче а од другата екстрактор
-сапун од јаглен

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница