35% попуст Добивате 8 Поени!

TIAM Arbutin Blending Powder 10g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Истурете прав колку зрно грашок и измешајте го во вашите производи за нега. Нежно размачкајте го прозводот на лицето и истапкајте да се апсорбира. Може да се нанесува локално, само на таргетирани места.
Corn Starch, Dextrin, Silica, Arbutin (5%), Niacinamide (2%), Titanium Dioxide, Aluminum Hydroxide, Triethoxy Caprylylsilane

Опис

Прилагодено решение за вашите проблеми со кожата. Повеќенаменски прашок за мешање што се додава во вашите производи за целосна нега за осветлување на кожата.

Формулиран со арбутин и ниацинамид што имаат способност да го изедначат тенот и да ја претворат безживотната кожа во извонредно блескава.

Може да се користи за сите типови кожа, вклучително и осетлива.

Прилагодете го третманот за нега на кожа, измешајте го правот со вашите секојдневни производи (чистал, тонер, лосион, крем, итн) и така ќе ги претворите во производи за осветлување со најголемо дејство.

Правот содржи ситни честички што навлегуваат длабоко во кожата и нежно ги таргетираат проблемите на кожата, без да ја иритираат.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница