10% попуст Добивате 23 Поени!

TIAM Anti Blemish Body Lotion 200ml

1.290ден 1.161ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете дарежлива количина на кожата по туширање и масирајте да се апсорбира.
Purified Water, Niacinamide, Propanediol, Ethanol, Cetylethylhexanoate, Calamine, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sorbitan Stearate, Allantoin, Salicylic Acid, Lactic Acid, Zinc Pca, Alpha-bisabolol, Tea Tree Leaf Oil, Spearmint Leaf Oil, Methylpropanediol, Laurylpyridinium Chloride, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate20, Tocopheryl Acetate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil

Опис

Лосион за тело специјално формулиран да ги таргетира акните и флеките настанати од акни на грбот, деколтето, вратот и рацете. Содржи AHA и BHA за отстранување на вишок себум преку нежна ексфолијација. Лосионот е збогатен и со каламин што ја смирува воспалената кожа. Помага при отстранување на мртвите клетки од кожата, остатоци и вишок себум.

Ја спречува појавата на акни и ги избледнува флеките од акни бидеќи содржи ниацинамид и алфа бизаболол, а алантоинот ја навлажнува кожата.

Лосионот има нелеплива формула и лесно се апсорбира.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница