22% попуст Добивате 16 Поени!

TIAM AC Fighting Spot Rx Cream 30gr

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

11 на залиха

1. Измијте ги рацете и исчистете го лицето пред користење. 2. Нанесете соодветна количина од кремата на таргетираните места 3. Масирајте ја кремата на таргетираното место за подобра и поефикасна апсорбција.
Purified Water, Ethylhexylmethoxycinnamate, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Bis-ethylhexyloxyphenolmethoxyphenyltriazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Dicaprylyl Carbonate, Isoamylp -methoxycinnamate, Ethanol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C14-22 Alcohol, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, Peg-100 Stea Rate, Silica, Sodium Hydroxide, Tromethamine, Dimethicone/vinyldimethicone Crosspolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Acrylate/c10- 30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fragrance, Phenoxyethanol, Aloe Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Disodium Idta, Ascorbyl Glucoside, Ascorbic Acid

Опис

Оваа спот крема ги смирува воспалените акни, црвенилото и ја избледува хиперпигментацијата, како и дамките и лузните со помош на 10% ниацинамид и 7% цинк во својот состав. Во својот состав има структури слични на микроигли од морски сунѓери наречени спикули кои помагаат во одзатнување на запушените пори и отстранување на
мртвите клетки на кожата. Формула која не содржи масла, а содржи екстракт од азиска центела и чајно дрво за контрола на производството на себум и забрзано оздравување на акните.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница