21% попуст Добивате 20 Поени!

TIAM AC Fighting Oil-Free Aqua Cream 80ml

1.280ден 1.011ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Кремот е последен чекор во рутината, земете умерена количина и нанесете еднаков слој на лицето. Ставете уште еден слој за поголема хидратација. Масирајте додека не се апсорбира целосно.
Purified Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Niacinamide, Dimethicone/vinyldimethicone Crosspolymer, Betaine, Hydroxyethylacrylate/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer , Maltodextrin, Arginine, Carbomer, Panthenol, Blackcurrant Fruit Extract, Yeast Extract, Lactobacillus Ferment, Polyglyceryl-10 Myristate, Xanthan Gum, Glyceryl Acrylate/acrylic Acid Copolymer, Sodium Sheet Rate, Citric Acid, Ethylhexyl Glycerin, Betaine Salicylate, Gluconolactone, Cyanocobalamine

Опис

Лесен навлажнувачки крем без масла што веднаш ја хидрира и освежува кожата по прво нанесување, без да ја остави мрсна и леплива.
Формулиран со пантенол за навлажнување, бетаин за хидрирање и одржување на рамнотежата масло-вода во кожата, арганин за навлажнување на бариерата и одржување на киселоста и состојки што контролираат себумот, ниацинамид и витамин Б12.
Не содржи алкохол, вештачки мириси и бои, дерматолошки тестиран.
Кремот е збогатен со безбедни состојки што ѝ годат на кожата, ја освежуваат и лесно ја хидрираат, ги намалуваат иритациите и чувството на неудобност.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница