20% попуст Добивате 14 Поени!

TIAM AC Fighting AHA BHA PHA Toner 180ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

18 на залиха

По чистење, ставете умерена количина на памучен тупфер или на дланки. Нежно поминете го целото лице и тапкајте за подобра апсорбција.
Purified Water, Ethanol, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Gluconolactone, Polysorbate 60, Betaine Salicylate, Cassia Seed Extract, Lactobanic Acid, Salicylic Acid, Panthenol, Allantoin, Bergamot Oil, Sodium Hyaluronate

Опис

Наменет за кожа склона кон акни, тонерот содржи AHA, BHA и PHA за нежна ексфолијација на кожата и ја враќа оптималната рамнотежа на масти и вода, ја прави чиста, здрава и сјајна.

Тонерот ги прочистува затнатите пори и ги ослободува од вишокот себум и мртви клетки.

Блендот од 3 различни ексфолијанти, AHA, BHA, PHA, нежно ги отстрануваат мртвите клетки и ги намалува кожните проблеми кои настануваат поради вишок себум. Тонерот го регулира неговото прекумерно создавање и ја одржува кожата свежа и здрава.

Тројниот ексфолијант има различни молекуларни големини и ефикасно навлегува во кожата и секоја од нив делува на посебен начин:

Алфа хидроксилна киселина – делува површински, ја ослободува кожата од мртви клетки.

Бета хидроксилна киселина – го отстранува себумот и нечистотиите од порите

Поли хидроксилна киселина – спречува губење на влажноста и ги разложува мртвите клетки.

Содржи екстракт од семе Cassia Obtusifolia за омекнување, пантенол за навлажнување и алантоин за регенерирање на кожата.

Не содржи штетни состојки и погоден е за сите типови кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница