20% попуст Добивате 33 Поени!

Surmedic+ Super Ceramide 100™ Renewal Cream 50 ml

2.050ден 1.640ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

После чистење, нанесете на лицето како последен чекор во ноќна рутина или пред спф крем во дневна рутина.
: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Methyl Trimethicone, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Palmitic Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Stearic Acid, Glycereth-25 PCA Isostearate, Glyceryl Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Butylene Glycol, Coptis Japonica Extract, Xanthan Gum, Ceramide 3(502ppm), Ethylhexylglycerin, Adenosine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Centella Asiatica Extract, Bifida Ferment Lysate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Adansonia Digitata Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Hyaluronic Acid, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Squalane, Artemisia Vulgaris Extract, Allantoin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Ceramide 2(0.1ppm), Ceramide 4(0.1ppm), Mannitol, Bentonite, Ceramide 1(0.05ppm), Ceramide 6 II(0.05ppm), Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Xylitol, Olive Oil Decyl Esters, Camellia Sinensis Leaf Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Citric Acid, Hydrated Silica, Glucose, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Caprylyl Glycol, Lactic Acid, Rose Flower Oil, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Propolis Extract, Squalene, Palmitoyl Tripeptide-5, Chlorella Minutissima Extract, Acetyl Tetrapeptide-11, Phellinus Linteus Extract, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Melissa Officinalis Leaf Extract, Serine, Alanine, Proline, Sodium Phosphate, Sea Salt, Acetyl Hexapeptide-8, Beta-Glucan, Sodium Hydroxide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Oligopeptide-1, Disodium EDTA

Опис

Крема која нуди мулти-нега со својата богата и хранлива формула.

Содржи 5 вида на церамиди и хијалуронска киселина кои ја навлажнуваат кожата и ја заздравуваат нејзината бариерата. Растителните екстракти како центела азиатика и листот од зелен чај помагаат за смирување на стресирана кожа, оставајќи ја блескава и здрава. Содржи и аденозин што ќе се погрижи за младешкиот изглед поради тоа што ги намалува ситните линии и брчки.

Кремата има густа текстура која лесно се впива и се претвора во свиленкаст финиш на кожата.

Оваа хипоалергенска формула не содржи вештачки мириси и бои, парабени, сулфати и минерални масла.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница