10% попуст Добивате 19 Поени!

SUMHAIR Summit Anti Hair-Loss shampoo 300ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

На влажна коса, земете умерена количина и нежно масирајте го скалпот и косата. Потоа темелно исплакнете со млака вода.
Water, Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, PPG-3 Caprylyl Ether, Propylene Glycol Laurate, Cetrimonium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Olive Oil PEG-8 Esters, Hydroxyacetophenone, Cocamide MEA, Caramel, Menthol, Fragrance, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, Panthenol, Arginine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Water, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Morus Alba Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, 1,2-Hexanediol

Опис

Шампон против опаѓање на коса, кој што обезбедува хранливи материи за косата, во својот состав содржи екстракти од црн сусам, црн грав и црн ориз кои што ја одржуваат косата здрава преку чистење и отстранување на нечистотиите од скалпот. 

Екстрактите од црн грав, црн сусам и црн ориз се богат извор на амино киселини, пептиди и протеини. Овие состјки ја пополнуваат празнината во структурата на косата, ефикасно ги поправаат оштетените места, ја задржуваат влажноста, спречуваат дехидратација и прекумерно сушење. 

Исто така содржи и:

Минерална вода соврѓено ја хидрира кожата и косата. 

Салицилна киселина за ексфолијација на мртвите клетки на кожата. 

Ментол за освежување на скалпот и ублажување чешањето и иритацијата. 

Клучни состојки: Црн сусам, црн грав, црн ориз, боровинка и црница. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница