20% попуст Добивате 23 Поени!

SOMEBYMI Yuja Niacin Anti-Blemish Serum 50ml

1.426ден 1.141ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Нанесете соодветна количина и нанесете на лицето, на упорните флеки и дамки нанесете повторно мала количина.
Citrus Junos Fruit Extract [83%], Niacinamide [10%], Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Alpha-Bisabolol, Carbomer, Arginine, Brassica Campestris (rapeseed) Seed Oil, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Citrus Junos Peel Oil [293.1 ppm], Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Melia Azadirachta Flower Extract, Distilled Water, Curcuma Longa Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Althaea Officinalis Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ficus Carica(Fig) Fruit Extract, Punica granatum fruit Ext., Morus Alba Fruit Extract, Ginkgo biloba leaf extract, Tocopherols, Polyglyceryl-10 Stearate, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Biotin, Folic Acid, Pyridoxine, Cyanocobalamin, Linoleic acid, Riboflavin, Beta-Carotene, Inositol, Thiamine HCL, Disodium EDTA, Limonene, Linalool

Опис

 Серум кој е формулиран со 10% ниацинамид, 83% of Yuja extract, 0,5% Alpha-Bisabolol за осветлување на флеките, пегите и пигментација од СПФ зраци за да ви даде свеж и светол тон на кожата. Ниацинамидот и екстрактот од јуја се одговорни за осветлување и на влажнување на кожата, глутанионот и арбутион за осветлување на темни дамки и спречуваат производство на пигмент на меламин, има и 12 типа на витамини за ревитализирање и освежување на уморната и стегната кожа. Без вештачки состјки и мириси, е лесен серум кој не е леплив и е погоден и за чуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница