20% попуст Добивате 29 Поени!

SOMEBYMI RETINOL INTENSE REACTIVATING SERUM 30ml

1.790ден 1.432ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Навечер нанесете една до две капки на дланки и тапкајте со врвовите на прстите одвнатре нанадвор се до целосна апсорпција. Првично започнете со користење до три пати неделно, а потоа согласно толеранцијата на кожата постепено зголемувајте, до секоја втора ноќ.
Water, Cyclohexasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Bakuchiol, Palmitic Acid, Sodium Polyacrylate, Stearic Acid, Xanthan Gum, Retinol (0.1 %), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Tromethamine, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Cetyl Alcohol, BHT, Collagen, Myristic Acid, BHA, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Tocopherol, Bifida Ferment Lysate, Ceramide NP, Saccharomyces Ferment, Retinal, Asiaticoside, Glyceryl Polymethacrylate, Madecassoside, Propylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Resveratrol, Sucrose Distearate, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Tripeptide-1, Moringa Oleifera Seed Oil, PEG-100 Stearate, Polysorbate 20, Fragrance, Ethylhexylglycerin

Опис

Серум за лице кој што содржи, ретинол, ретинал и бакучиол за зајакнување на еластичноста на кожата, намалување на знаците за стареење, третирање на фини и линии и брчки. Формуран со патентирана еластична-липозомска технологија која што овозможува длабока апсорбција на состојките во кожата. Формулата е нежна и при нанесување не остава леплив слој. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница