20% попуст Добивате 22 Поени!

SOME BY MI YUJA NIACIN 30 DAYS MIRACLE BRIGHTENING SLEEPING MASK 60gr

1.390ден 1.112ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од маската/кремата како последен чекор од вашата ноќна рутина. Тапкајте ја на кожата за подобра и поефикасна апсорпција.
Citrus Junos Fruit Extract, Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Thuja Orientals Leaf Extract, Zanthoxylum Schinifolum Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Mentha Piperita (Peppermint) leaf Extract, Mentha Aquatica Leaf Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Hippophae Rhamnodes Fruit Extract, Arbutin, Glutathione, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Biotin, Tocopherol, Cyanocobalamin, (-)-alpha-bisabolol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Menadione, Arginine, Trehalose, Madecassoside, Aenoside, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Oleate, Sorbitan Isostearate, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Polyisobutene, Xanthan Gum, Carbomer, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone/ Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Benzyl Glycol, Ethylhexyglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Junos Peel Oil (3,000 ppm)

Опис

Оваа ноќна маска/крема е (2 во 1 производ) која истовремено ја осветлува и навлажнува вашата кожа додека спиете. Збогатена со 70% екстракт од јуја (цитрон), кој содржи 3 пати повеќе Витамин Ц од лимон, за надополнување и осветлување и постигнување на светла и блескава кожа. Ниацинамидот, арбутинот и глутатионот помагаат во изедначување на тонот на кожата, додека 10те витамини ја потхрануваат и смируваат вашата кожа додека спиете. Соодветна за користење за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница