20% попуст Добивате 16 Поени!

SOME BY MI Truecica Mineral Calming Tone-Up Suncream SPF50+ PA++++ 50 ml*

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

15 на залиха

Нанесете соодветна количина од оваа СПФ крема на лицето и останатите делови од телото кои се изложени на сонце 30 минути пред излегување надвор. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water(378,000 ppm), Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Butyloctyl Salicylate, Titanium Dioxide, Propanediol, Benzotriazolyl Dodecyl p-Cresol, PEG-10 Dimethicone, Niacinamide, Phenyl Trimethicone, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Glycerides, Dimethicone, VP/Hexadecene Copolymer, Polymethylsilsesquioxane, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Adenosine, Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Centella Asiatica Leaf Extract(5,000 ppb), Butylene Glycol, Artemisia Vulgaris Extract(9,800 ppb), Glycolipids, Pyrus Communis (Pear) Flower Extract, Polyglyceryl-10 Oleate, Resveratrol, Ethylhexylglycerin, Asiaticoside(4 ppb), Madecassic Acid(3 ppb), Asiatic Acid(3 ppb), Madecassoside(0.5 ppb), Triethoxycaprylylsilane, Linalool, Limonene

Опис

Оваа СПФ крема нуди највисок спектрум на заштита на кожата со SPF50+ PA++++.
Изработена е со нон нано минерални филтри има три функции на дејствување и ефекти по кожата: 1. Заштита од УВ зраците, 2.Анти ејџ нега и 3. Осветлување на тенот на кожата. Оваа СПФ крема ќе ви обезбеди одлична подлога за шминка, ќе го изедначи и осветли тенот на кожата и нема да остави бели траги и чувство на лепливост. Станува збор за многу нежна СПФ крема: со нон нано минерални филтри, содржи 90,000 ppm цинк оксид и титаниум оксид, патентираната состојка на Some By Mi – TruecicaTM 378,000 ppm како и екстракт од лист од алое вера, ресвератрол и екстракт од цвет од крушка. Во неговиот состав нема присуство на 20те штетни состојки и има завршен тест за иритации.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница