20% попуст Добивате 22 Поени!

Some by mi Snail TRUECICA Miracle Repair Serum 50 ml

1.375ден 1.100ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

• Производ со двојна функција: Осветлување + Против стареење. • Содржи 890,000ppm Полжав Truecica кој се состои од екстракт од црн полжав и Truecica. • Помага во регенерација на кожата и ја обновува оштетената кожа со екстрактот од Црн Полжав. • Ја смирува кожата и зајакнува кожната бариера со ексклузивната компонента TruecicaTM. • Ги отстранува неправилностите на кожата и лузни без да остави лепливо чувство. • Нема присуство на 20те штетни состојки. Поминат комплетен тест за иритација.
• По нанесувањето на тонер, нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте за подобра апсорпција.
Water, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Snail Secretion Filtrate, C12-14 Pareth-12, C12-14 Pareth-7, Carbomer, Tromethamine, Dioscorea Japonica Root Extract, Trehalose, Ethylhexylglycerin, Beta-Glucan, Hydrolyzed Corn Starch, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Sucrose, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Silybum Marianum Seed Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Sodium Chondroitin Sulfate, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Propolis Extract, Artemisia Capillaris Extract, Cimicifuga Dahurica Root Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Pentylene Glycol, Madecassoside, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Phenoxyethanol

Опис

Snail Truecica Miracle Repair Serum е мултифункционален серум кој ја осветлува кожата, но исто така има и антиејџ ефект.Во својот состав има изобилие од слуз од полжав кој помага во регенерирањето на клетките на кожата и ја измазмува нејзината текстура.

Станува збор за серум кој ја обновува, зајакнува и смирува кожата со комбинацијата од нутритивните Црн Полжав и ексклузивната компонента Truecica.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница