20% попуст Добивате 15 Поени!

Some by mi Snail TRUECICA Miracle Repair LOW pH Gel Cleanser 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

• Нежен чистач со ниска ПХ вредност од 5.5. • Ексклузивната компонента TruecicaTM ја смирува, омекнува и зајакнува кожната бариера. • Ја обновува кожата со екстрактот од црн полжав за заздравување на оштетената кожа. • Ја подобрува кожната бариера на брз начин со помош на 17 типа на амино киселини кои ги има во својот состав. • Ја зајакнува кожната бариера со Керамиди и создава влажна бариера со Пантенол.
1. Ставете соодветна количина од чистачот на мокри раце и запенете. 2. Масирајте преку лицето со кружни движења некое време па потоа исплакнете целосно со млака вода.
Water, Lauryl Hydroxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Potassium Cocoyl Glycinate, Acrylates Copolymer, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoate, Butylene Glycol, Snail Secretion Filtrate, Benzyl Glycol, Citric Acid, Citrus Aurantium Bergamia (bergamot) Fruit Oil, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol, Disodium Edta, Salvia Officinalis (sage) Oil, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glycyrrhiza Glabra (licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (tea Tree) Leaf Extract, Phenoxyethanol, Glycine, Dipropylene Glycol, Saponaria Officinalis Extract, Serine, Glutamic Acid, Kigelia Africana Fruit Extract, Aspartic Acid, Caprylic/capric Triglyceride, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Asiaticoside, Tyrosine, Phenylalanine, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Threonine, Proline, Valine, Isoleucine, Pentylene Glycol, Phosphatidylcholine, Platycodon Grandiflorum Root Extract, Poria Cocos Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Histidine, Madecassoside, Cysteine, Methionine, Polygonatum Odoratum Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Angelica Gigas Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Ceramide Np, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate

Опис

Snail Truecica Miracle Repair Slightly Acid Gel Cleanser е нежен чистач со ниска ПХ вредност од 5.5. Во својот состав има екстракт од црн полжав за заздравување на оштетената кожа и збогатен со 17 типа на амино киселини, керамиди и пантенол за зајакнување на кожната бариера, одржувајќи блескав и здрав изглед на кожата. Создава богата и кремаста пена која ја мие и чисти кожата без да ја сува или иритирана. Станува збор за гел чистач со ниска ПХ вредност кој во својот состав ја има ексклузивната компонента Полжав Truecica и ја остава кожата чиста, смирена, мека и заштитена без никакво чувство на сувост и затегнатост.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница