20% попуст Добивате 20 Поени!

Some by mi Snail TRUECICA Miracle Repair Cream 60gr

1.264ден 1.011ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

• Нелеплива крема од полжав која е комбинација од Truecica со мешавина од 5 типа на керамиди за обновување на кожната бариера и намалување на иритацијата. • Производ со двојна функција: Осветлување + Подобрување и намалување на брчки. • Брзо ја смирува иритираната кожа со 420,000ppm ПолжавTruecica во својот состав. • Ја храни и обновува природната кожна бариера со екстрактор од црн полжав. • Ја зајакнува кожната бариера со 5те типа на Керамиди, Морски колаген и Пептиди. • Без присуство на 20те штетни состојки. Со лесна и нелеплива текстура.
• Нанесете соодветна количина на целото лице и текстурата на кожата и тапкајте нежно за подобра апсорпција.
Water, Snail Secretion Filtrate (40%), Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10,000ppm), Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (10,000ppm), Butylene Glycol, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Squalane, Glyceryl Stearate, Carbomer, Tromethamine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Polyacrylate, Madecassoside (1,000ppm), Ethylhexylglycerin, Artemisia Princeps Leaf Extract (1,000ppm), Hydrolyzed Collagen, Glycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Tocopherol, Hydrolyzed Vegetable Protein, Hydrogenated Lecithin, Asiaticoside (400ppb), Madecassic Acid (360ppb), Asiatic Acid (240ppb), Stearic Acid, Ceramide NP, Ceramide NS, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP, Limonene, Linalool

Опис

Оваа Snail Truecica Miracle Repair Cream во својот состав има високо концентрирана 420,000ppm од Полжав Truecica, ексклузивна компонента на SOME BY MI која се состои од чајно дрво, Азиска Центела и Див Пелин кои имаат намена да ја смират на брз начин иритираната кожа, како и прочистен слуз од црн полжав кој има намена да ја обнови оштетената кожна бариера. За долгорочни и поефикасни ефекти, во составот на оваа крема има морски колаген, 5 вида на керамиди и растителни пептиди кои служат за зајакнување на кожната бариера. Кремата има лесна текстура и брзо се апсорбира во кожата и не остава лепливо чувство на кожата, што ја прави соодветна за користење за секој тип на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница