20% попуст Добивате 24 Поени!

SOME BY MI Propolis B5 Glow Barrier Calming Mask 100gr

1.490ден 1.192ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

8 на залиха

Нанесете на сува кожа, оставете да делува 10 минути и исплакнете со млака вода.
Propolis Extract(56 %), Diglycerin, Honey Extract, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Decyl Glucoside, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Panthenol(1 %), Honey, Royal Jelly Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower, Rosa Centifolia Flower, Pollen Extract, Beeswax, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Malt Extract, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Polyglycerin-3, Arginine, Carbomer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance.

Опис

Хранлива маска за лице со златна текстура што содржи 570.000 ppm Pro-Panthenol (создадена од прополис и пантенол како главни состојки) за зајакнување на кожната бариера и 100.000 ppm екстракт од мед и Truecicа за смирување и сјај на кожата. Останатите состојки се мед од манука, мед од костен и мед од канола што дополнително ја негуваат кожата. Измивачка маска за лице погодна за сите типови на кожа, особено за чувствителна кожа, а наменета за акни, за иритации, за недостаток на хидратација, сјај.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница