20% попуст Добивате 21 Поени!

SOME BY MI Propolis B5 Glow Barrier Calming Cream 60gr

1.290ден 1.032ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата како последен чекор од вашата ноќна рутина. Тапкајте ја на кожата за подобра и поефикасна апсорпција.
Propolis Extract(70 %), Honey Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Panthenol(1 %), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Lactobacillus Ferment Lysate, Royal Jelly Extract, Beeswax, Centella Asiatica Leaf Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Malt Extract, Trehalose, Arginine, Tocopherol, Adenosine, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Caprylyl Methicone, Sorbitan Oleate, Inulin Lauryl Carbamate, Behenyl Alcohol, Sorbitan Isostearate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Carbomer, Dimethicone/Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Fragrance, Benzyl Alcohol, Coumarin

Опис

Крема која ја смирува кожата и и дава неверојатен сјај со нејзината мешавина од нутритивни состојки: прополис и пантенол. Ја смирува иритацијата, го намалува црвенилото, ја заштитува кожната бариера и ја заклучува хидратацијата во кожата со помош на антиинфламаторните, антибактериските и потхранувачки својства на екстрактот од прополис, мед Манука и пчелно млеко. Пантенолот и Церамиди НП помагаат во заштитување на кожната бариера од надворешните стресори додека 4те типа на хијалуронска киселина помагаат во задржување на влажноста во кожата. Азиската центела, екстракт од heartleaf и чајно дрво и пружаат на кожата смирувачки ефекти и ја олеснуваат и смируваат иритираната кожа. Оваа крема по нанесувањето остава освежувачки и хидратантен финиш без чувство на лепливост. Наменета е за користење на секој тип на кожа, особено за проблематичната кожа, иритирана, дехидрирана и масна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница