20% попуст Добивате 18 Поени!

SOME BY MI H7 Hydro Max Cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Откако ќе го исчистите и тонирате лицето и нанесете серум продолжете со нанесување на оваа крема. Нанесете соодветна количина и нежно тапкајте ја на кожата за подобра и поефикасна апсорпција. Во дневната рутина продолжете со СПФ крема.
Sea Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Niacinamide, Water, Propylene Glycol Dicaprylate, Cholesteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Polysorbate 20, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Trehalose, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propanediol, Chaenomeles Sinensis (Chinese-Quince) Fruit Extract, Diospyros Kaki (Persimmon) Leaf Extract, Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Root Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Polyglutamic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Glycosaminoglycans, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Panthenol, Inulin Lauryl Carbamate, Ceramide NP, Adenosine, Hydroxyethylcellulose, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citral, Limonene

Опис

Одржувајте ја кожата хидрирана со оваа хидратантна и навлажнувачка крема која во својот состав содржи седум типа на хијалуронска киселина. Во својот состав содржи неверојатни 71% морска вода од Улеунгдо богата со минерали која ја регулира PH вредноста на кожата, ја смирува атопичната кожа и ги третира флеките. Хијалуронските киселини во оваа крема имаат 7 различни молекуларни големини и се впиваат длабински во кожата и ја одржуваат хидрирана и навлажнета долг период. Кремата содржи неверојатни 71% морска вода која е богата со минерали и помага во отстранување на нечистотиите од кожата и смрување на иритираната кожа. Оваа хидратантна крема содржи 3 патентирани состојки за ревитализација на кожата и подобрување на нејзината еластичност. Производ кој има двојна функција: осветлување и анти ејџ нега на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница