20% попуст Добивате 17 Поени!

Some by mi BYE BYE BLACKHEAD 30 days Miracle Green Tea Tox Bubble Cleanser 120gr

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

30 на залиха

• Bubble cleanser кој во својот состав има 240,000ppm вода од зелен чај, 16 чајни билки и 5,000ppm на природно изведена BHA киселина за чистење на црните и белите митесери од порите за почиста и посјајна кожа. • Ги одржува порите чисти и стеснати со патентираниот Tannin комплекс.
• Нанесете тенок слој на сува кожа. • Откако ќе започне да запенува, оставете го 3-5 минути и со намокрени прсти масирајте го лицето со кружни движења за да ги отстраните мртвите клетки на кожата. • Исплакнете со млака вода.
Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (240,000ppm), Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Potassium Cocoyl Glycinate, Coco-Betaine, Methyl Perfluorobutyl Ether, Methyl Perfluoroisobutyl Ether, Acrylates Copolymer, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Carbonated Water, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water, Chaenomeles Sinensis (Chinese-Quince) Fruit Extract, Diospyros Kaki (Persimmon) Leaf Extract, Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Hibiscus Sabdariffa (Roselle) Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Geranium Maculatum (Spotted Cranesbill) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle) Extract, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Helichrysum Italicum (Everlasting) Extract, Pinus Densiflora Leaf Extract, Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract, Thuja Orientalis Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Saccharide Isomerate, Mannan, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Powder, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Benzyl Glycol, Raspberry Ketone, Caramel, Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Опис

Одржете ја вашата кожа чиста и здрава благодарение на овој bubble cleanser кој во својот состав има зелен чај кој е познат по своите антиоксидативни бенефити,како и природно изведената BHA киселина за нежна ексфолијација на црните и белите митесери. Исто така ја остава кожата хидрирана со природен и здрав сјај.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница