20% попуст Добивате 4 Поени!

Some by mi AHA-BHA-PHA 30 days Miracle Toner 30ml MINI

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Содржи 10,000 ppm екстракт од чајно дрво. • Соодветен за користење на сите типови на кожа. • Ги отстранува мртвите клетки на кожата и нечистотиите без никаква иритација. • Со ниска ПХ вредност од 5.5 која е слична на ПХ вредноста на кожата.
Дневно користење: По чистењето на лицето, натопете козметичко памукче во соодветна количина од тонерот и нежно нанесете преку целото лице. Нежно тапкајте со дланките за подобра апсорпција. • Нега на мртвите клетки на кожата: Натопете соодветна количина од тонерот на козметичко памукче и нанесете на деловите од кожата каде имате проблем со мртви клетки на кожата. Оставете го 1-3 минути и пребришете нежно.
Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10000ppm), Polyglyceryl-4 Caprate, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Nelumbo Nucifera (Sacred Lotus) Flower Extract, Swiftlet Nest Extract, Sodium Hyaluronate, Fructan, Allantoin, Adenosine, Hydroxyethyl Urea, Xylitol, Salicylic Acid (100ppm), Lactobionic Acid (100ppm), Citric Acid (500ppm), Sodium Citrate, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Опис

Овој Miracle Toner ќе направи чуда на вашата кожа за само 30 дена! Соодветен за сензитивна кожа и кожа склона на акни. Во својот состав има и AHA киселина за ослободување од мртвите клетки на кожата, BHA киселина за отстранување на вишокот себум и PHA киселина која ја
одржува влажноста на кожата и чајно дрво кое им се спротивставува на акните.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница