20% попуст Добивате 20 Поени!

Some by mi AHA-BHA-PHA 30 days Miracle Serum 50 ml

1.265ден 1.012ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

18 на залиха

• Серум со високо концентриран екстакт од чајно дрво кој ќе ја промени состојбата на вашата кожа за само 30 денови! • Активно ја смирува и омекнува иритираната и оштетена кожа. • Го намалува појавување на мозолчиња и останати неправилности. • Ги отстранува мртвите клетки на кожата. • Ги стеснува порите за поизмазнет изглед на кожата. • AHA киселината ги отстранува мртвите клетки и останатите нечистотии од површината на кожата. BHA киселината ги отстранува вишокот себум и нечистотиите внатре во порите. PHA киселината спречува губење на влажноста од кожата. • Дерматолошки тестиран.
1. Пред употреба добро протресете го шишето.. 2. Подгответе ја вашата кожа со тоа што ќе ја исчистите и нанесете тонер. 3. Испумпајте соодветна количина од серумот и нанесете на кожата на лицето. 4. Нежно тапкајте по лицето за подобра апсорпција.
Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (14,77%), Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propanediol, Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (10,000ppm), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Lactate (18,375ppb), Sodium PCA (7,875ppb), Citric Acid (7,875ppb), Lactic Acid (3,150ppb), Malic Acid (3,150ppb), Glycolic Acid (3,150ppb), Pyruvic Acid (525ppb), Tartaric Acid (10.5ppb), Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract (105ppm), Lactobionic Acid (105ppm), Pentylene Glycol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf Extract, Syringa Vulgaris (Lilac) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Angelica Keiskei Extract, Althaea Officinalis (Marshmallow) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Madecassoside, Camellia Oleifera (Tea-Oil Camellia) Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Oil, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sodium Chloride, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Xanthan Gum, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Boswellia Carterii (Frankincense) Oil, Melia Azadirachta Bark Extract, Pearl Powder, Amyris Balsamifera (West Indian Rosewood) Bark Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Flower/Leaf Extract, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

Опис

Овој Miracle Serum ќе направи чуда на вашата кожа за само 30 дена! Во својот состав има 10,000ppm вода од листови од чајно дрво и 14.77% екстракт од Азиска Центела. Овој серум нуди длабока хидратација и ја смирува кожата, а исто така и ги стеснува порите. Во својот состав има и
AHA киселина за ослободување од мртвите клетки на кожата, BHA киселина за отстранување на вишокот себум и PHA киселина која ја одржува влажноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница