20% попуст Добивате 22 Поени!

SOME BY MI AHA-BHA-PHA 30 DAYS Miracle Cream 60gr

1.375ден 1.100ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

13 на залиха

• Повеќенаменска хидратантна крема која нуди ЦИЦА нега со 4 состојки и ја заштитува проблематичната кожа од иритации. • Во својот состав има АХА, БХА и ПХА киселини кои служат за ексфолијација на кожата и екстракти од Азиска Центела и вода од лист од чајно дрво за смирувачки и омекнувачки ефекти.
1. Вклучете ја како дел од вашата утринска и вечерна рутина за нега на кожата. 2. Нанесете ја како последен чекор во вашата рутина за нега на кожата. Нанесете поголема количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. 3. Нежно масирајте ја во кожата за подобра апсорпција.
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (70.78%), Dipropylene Glycol, Glycerin, Water, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10,000ppm), Cholesteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Coccinia Indica (Ivy Gourd) Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Origanum Vulgare Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Fructan, Albatrellus Ovinus Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Enantia Chlorantha Bark Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Coptis Japonica Extract, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Propanediol, Betaine, Allantoin, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Adenosine, Ceramide NP, Oleanolic Acid, Capryloyl Salicylic Acid (100ppm), Inulin Lauryl Carbamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Lactobionic Acid (100ppm), Citric Acid (11ppm), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil

Опис

Оваа Miracle крема која во својот состав има чајно дрво, AHA, BHA и PHA прави чуда за вашата кожа за 30тина дена! Ги отстранува мртвите клетки на кожата, го чисти себумот внатре во порите, но исто така спречува губење на влажноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница