20% попуст Добивате 15 Поени!

SOME BY MI AHA-BHA-PHA 30 DAYS MIRACLE ACNE CLEAR FOAM 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

12 на залиха

• Содржи 5,000ppm Салицилна киселина и AHA, BHA, PHA за нега на мртвите клетки на кожата и хидратација. • Содржи 160,200ppm TruecicaTM состојки за смирување на кожата. • Содржи Каламин за нега на себумот и намали создавањето на акни. • Со 70% природни состојки во својот состав за намалување на иритациите на кожата и прочистување на порите.
1. Ставете соодветна количина од пенестиот чистач на мокри дланки и запенете. 2. Нанесете на лицето целосно и некое време масирајте го на кожата. Исплакнете целосно со млака вода.
Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Palmitic Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Potassium Hydroxide, Lauryl Betaine, Butylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Beeswax, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Salicylic Acid (5,000ppm), Dipropylene Glycol, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Calamine, Gluconolactone (10ppm), Dipotassium Glycyrrhizate, Citric Acid (10ppm), Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid

Опис

Спротивставете им се и решете ги акните со овој пенест чистач. Во својот состав има смирувачки состојки како што се каламин до салицилната киселина. Овој неиритирачки производ ќе ја нахрани дури и најсензитивната кожа. Кога се користи во комбинација со Miracle Toner, Miracle Serum и Miracle Cream дава најдобри ефекти за проблематичната кожа со акни. Чистач наменет за чистење на акните кој во својот состав има AHA, BHA и PHA киселини со дополнителни хранливи и смирувачки состојки за чиста, здрава и блескава кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница