20% попуст Добивате 14 Поени!

Some by mi AHA-BHA-PHA 14 days Super Miracle Spot ALL KILL Cream 30ml*

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

• Третман за проблематичните делови на кожата кој ги таргетира акните и ги третира за период од 14 дена. • Со AHA, BHA & PHA киселини за нега на мртвите клетки на кожата. • Производ со двојна функција: Осветлување + Против Стареење. • Ја прочистува кожата и ги отстранува нечистотиите од шминка и останати нечистотии на кожата за чист, мек и измазнет финиш. • Содржи 750,000ppm of TruecicaTM за смирување на кожата и зајакнување на кожната бариера. • Содржи 10,000ppm Д-Пантенол за хидратација на кожата и баланс на маснотија/ вода. • Со лесна текстура во форма на транспарентен гел, која овозможува нежна, мека апликација со освежувачки финиш. • Крема со слаби киселини. Дерматолошки тестирана. • Нема присуство на 20те штетни хемикалии.
1. Нанесете тенок слој на проблематичниот дел на кожата со врвовите од прстите или памучна чепкалка за уши. 2. Нежно тапкајте со врвовите од прстите по нанесувањето за подобра апсорпција.
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (500,000ppm), Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (250,000ppm), Glycerin, Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Panthenol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Lavandula, Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Origanum Vulgare Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Sodium Hyaluronate, Saccharide Isomerate, Fructan, Salicylic Acid (500ppm), Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Allantoin, Protease, Lipase, Adenosine, Lactobionic Acid (300ppm), Citric Acid (100ppm), Sorbitan Oleate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polyisobutene, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2- Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Опис

AHA, BHA, PHA 14 Days Super Miracle Spot All Kill Cream е мултифункционална крема која во својот состав има AHA, BHA и PHA за ефикасно прочистување на кожата по пат на целосно отстранување на нечистотиите, додека Д-Пантенолот и Truecica помагаат во зајакнување на кожната бариера. Кремата има текстура во форма на чист гел и исто така ефикасно ја осветлува кожата и подобрува и намалува брчките. Дерматолошки тестирана.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница