20% попуст Добивате 16 Поени!

Some By Me Renew YUJA NIACIN BRIGHTENING MOISTURE GEL CREAM 100ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

24 на залиха

Откако ќе го исчистите и тонирате лицето и нанесете серум продолжете со нанесување на оваа крема. Нанесете соодветна количина и нежно тапкајте ја на кожата за подобра и поефикасна апсорпција. Во дневната рутина продолжете со СПФ крема.
Citrus Junos Fruit Extract (90%), Niacinamide (5%), 1,2- Hexanediol, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Water (Glacier Water), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Thuja Orientalis Leaf Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Nelumbo Nycifera Flower Extract, Coptis Japonica Extract, Arbutin, (-)-alpha-bisabolol, Glutathione, Biotin, Ascorbic Acid, Ascorbyl Glucoside, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol, Panthenol, Cyanocobalamin, Menadione,Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Adenosine, Ethylhexyl Olivate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-4 Oleate, C12-13 Pareth-9, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Copolymer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Citurs Junos Peel Oil (156ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Linalool, Limonene

Опис

Гел крема која во својот состав содржи 90% екстракт од Јуја, која што ја храни и навлажнува вашата кожа. Исто така содржи и 5% ниацинамид кој што е одговрен за осветлување на тонот и подобрување на пегите и флеките. Формулиран е со 10 видови на видамини за ревалитизирање, глацијална вода за разладување. EVE вегански сертифицарн, без штетни состојки, Погоден и за чуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница