20% попуст Добивате 25 Поени!

Some By Me RENEW Retinol Intense Advanced Triple Action Eye Cream 30ml

1.560ден 1.248ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

33 на залиха

Користете ја во ноќната рутина. Започнете со 1-2 пати во неделата и зголемувајте во зависност од толеранцијата на кожата. По чистење на кожата и нанесување на серум, нанесете мала количина од кремата околу контурата на окото и околу устата. Продолжете со хидратантна крема или масло Во утринската рутина задолжително користете СПФ крем
Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polysorbate 60, Niacinamide, Methylpropanediol, Cetyl Alcohol, Polymethylsilsesquioxane, Centella Asiatica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Artemisia Capillaris Extract, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Panthenol, BHT, Cyclopentasiloxane, Steareth-21, PEG-10 Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyacrylamide, Steareth-2, Isohexadecane, Carbomer, Hydroxyacetophenone, C13-14 Isoparaffin, Tromethamine, Palmitic Acid, Polyquaternium-51, Stearic Acid, Polysorbate 20, Retinol(0.1%), Ethylhexylglycerin, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Myristate, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Hydroxyethylcellulose, Glycosyl Trehalose, Beta-Glucan, Glyceryl Polymethacrylate, Laureth-7, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Dipotassium Glycyrrhizate, Lecithin, Tocopherol, Pentylene Glycol, BHA, Myristic Acid, Tranexamic Acid, Propanediol, Dipropylene Glycol, Disodium Phosphate, Caprylyl Glycol, Collagen, Madecassic Acid, Biosaccharide Gum-1, Asiaticoside, Sodium Palmitoyl Proline, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Asiatic Acid, Glutathione, Retinal, Madecassoside, Sodium Phosphate, Ferulic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tetrahydropiperine, Phloretin, Arginine, Fragrance

Опис

Станува збор за ефикасна крема со ретинол наменета за околуочното подрачје, која ја
подобрува еластичноста на порите, ги измазнува брчките и текстурата на кожата. Содржи
ретинол и ретинал во ламеларна формула со цел да го забави стареењето на кожата.
Содржи колаген и пептиди кои се во одлична зацврстувачка синергија со ретинолот.
Содржи глутатион, транексамска киселина и хлорела кои овозможуваат одличен осветлувачки
ефект по кожата. Липосомална технологија – патентиран апсорбирачки бустер кој овозможува
темелно апсорбирање на активните состојки длабоко во кожата.
Ниацинамидот ја осветлува уморната и безживотна кожа. Пантенолот, хијалуронската
киселина и трехалозата овозможуваат длабинско навлажнување на деликатната кожа без
сувост и го контролираат балансот на влажноста на кожата. Комплексот Truecica,
глечерската вода и екстракт од водни лилјани ја смируваат и омекнуваат сензитивната кожа.
Може да се користи околу очи, околу уста, на чело и врат.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница