20% попуст Добивате 29 Поени!

Some By Me AHA BHA PHA MIRACLE CALMING BODY LOTION 200ml

1.790ден 1.432ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

4 на залиха

Нанесете од лосионот на засегнатите места од телото.
Water, Glycolic Acid(89,990 ppm), Cyclopentasiloxane, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, PEG-100 Stearate, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Xanthan Gum, Palmitic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Artemisia Vulgaris Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Adenosine, Disodium EDTA, Urea, Houttuynia Cordata Extract, Myristic Acid, Gluconic Acid(10 ppm), Mandelic Acid(10 ppm), Salicylic Acid(10 ppm), Ceramide NP, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hydroxide, Centella Asiatica Extract, Lactobionic Acid(2 ppm), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tocopherol, Asiaticoside, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Limonene, Linalool

Опис

Кажете им ЗБОГУМ на акните на грбот и градите со овој лосион за тело кој длабински ја потхранува кожата. Во својот состав содржи АХА, БХА и ПХА киселина за отстранување на мртвите клетки од кожата. Исто така содржи и ниацинамид, екстракт од houttuynia cordata и Truecica™ (патентирана состојка составена од чајно дрво, див пелин и азиска центела) за одржување на сјајна, смирена и хидрирана кожа, додека церамидите обезбедуваат зајакнување на кожната бариера. Лосионот е дерматолошки тестиран.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница